Herbaty czerwone

Zdrowotne właściwości herbaty zachęcają, aby spojrzeć inaczej na ten wyjątkowy napój, nie tylko pod względem smaku i aromatu, ale także potraktować ją jako pomoc w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucie na co dzień. Herbata jest wspaniałym sprzymierzeńcem w dbaniu o poziom wszystkich niezbędych składników w organizmie, a dodatkowo różne jej rodzaje spełniają przeróżne funkcje. Z powodzeniem możemy na przykład kawę zastąpić zieloną herbatą, która pobudzi organizm działania dzięki zawartej w niej teinie, działającej podobnie jak kofeina. Dłużej parzona wycisza i uspokaja, pomaga złagodzić codzienny stres i skutki zdenerwowania.

Pu-erh czerwony natomiast, jest odmianą herbaty czerwonej, która pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy, oczyszcza ogranizm z toksyn i wspomaga pracę wątroby. Dzięki herbacie możemy dłużej zachować młody wygląd i ustrzec się przed wieloma przewlekłymi chorobami. Oczywiście w parze z piciem herbaty powinna iść odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, inaczej nie ma szans na jakiekolwiek zmiany. Warto poznać wszystkie rodzaje herbaty i wybrać idealną dla siebie, czyli taką, która będzie służyła najlepiej naszemu organizmowi. Można wtedy włączyć ją na stałe do swojego menu i pić kilka filiżanek dziennie. Należy pamiętać, że picie herbaty w większej ilości niż kilka filiżanek dziennie może nam również zaszkodzić, więc tak jak ze wszystkim i z tym nie można przesadzać. Półfermentowana herbata czerwona pu-erh pochodzi z Chin, które są kolebką tego wspaniałego napoju. Tam picie herbaty to rytuał, porównywany do dziedzin prawdziwej sztuki. Chiny to miejsce, gdzie przywiązuje się ogromną wagę to tego, w jaki sposób, w czym i w jakich okolicznościach jest zaparzana herbata. Pije się ją z największym pietyzmem i wręcz czci.

herbata czerwona

U nas ciężko raczej to taki sposób picia herbaty, ale warto sprawdzić czy nie byłoby to do wykonania, a jeśli się uda, zaliczyć ten zwyczaj do swoich codziennych rytuałów by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem każdego dnia. Warto również zarazić dobrym i zdrowym rytuałem swoją całą rodzinę i przyjaciół. Spotkania przy herbacie są doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać, posiedzieć razem przy stole, czy nawet odrobinę poplotkować. Takie chwile mogą przynieść same korzyysci i naładować nasze baterie pozytywną energią na cały dzień.