Oolong

Herbata jest doskonałym uzupełnieniem codziennego prawidłowego odżywiania się. Zawarte w niej cenne substancje mogą skutecznie pomóc nam zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Herbata oolong jest zwana inaczej półfermentowaną i zaliczana do herbat czerwonych lub czarnych. Produkcja tej wyjątkowej herbaty odbywa się w Chinach oraz na Tajwanie. Tam produkowane są również znane herbaty czerwone. Czerwona herbata pu-erh pomagają schudnąć poprzez przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu są tak bardzo popularne i chętnie pijane przez osoby, które chcą zachować szczupłą sylwetkę lub pozbyć się zbędnych kilogramów.

oolong

Oolong charakteryzuje się drzewnym aromatem i owocowym smakiem. W imbryku jak mówią przyjmuje ona postać smoka, dlatego jest zwana smoczą herbatą. Istnieje wiele rodzajów herbaty oolong dlatego łatwo wybrać ją jako swoją ulubioną i odnaleźć swój ulubiony smak. To ważne, jeśli chcemy włączyć herbatę do swojego codziennego menu, bo herbata po prostu musi nam smakować. Półfermentowana herbata oolong uważana jest za jedną z najsmaczniejszych i najbardziej wartościowych herbat w Chinach. Produkowana jest w taki sposób, że liście są od razu po zebraniu poddane obróbce i w około dwudziestu procentach poddawana procesowi fermentacji. Po obróbce liście więdną i gdy są już suche przesypuje je się do wiklinowych koszy, gdzie są od czasu do czasu potrząsane. Podczas takich zabiegów ocierają się brzegi listków, dzięki temu proces fermentacji przebiega sprawniej. Po fermentacji liście są suszone, nie są już później zwijane. Herbata oolong charakteryzuje się tym, że ma całe liście. Picie zdrowej herbaty to dla nas same korzyści.

Doskonały smak i aromat to nie wszystko, ważne jest to, ile korzyści dla naszego zdrowia może przynieść taki napój. Herbaty zawierają cenne witaminy i minerały w postaci łatwo przyswajalnej dla naszego organizmu. Według badań gdy codziennie wypijemy filiżankę herbaty oolong możemy nawet w pięćdziesięciu procentach uchronić się od nadciśnienia tętniczego. Dzięki stosunkowo niskiej zawartości kofeiny herbatę oolong można pić przez cały dzień, nawet przed snem, nie powinna przeszkodzić w zaśnięciu. Taki zdrowy nawyk, czyli codzienne spożywanie przynajmniej kilku filiżanek herbaty może uzupełnić składniki w organizmie, których brakowało w naszej diecie. Doskonały smak i aromat a do tego mnóstwo korzyści dla zdrowia – to wszystko przekonuje, aby pić codziennie herbatę.